Приклад процесу заповнення даних щодо візиту пацієнта


ЗОЗ залишає за собою право самостійно визначати послідовність та набір дій, які виконуються на візиті.


Крок (можливості)Описання
Знайти чи створити пацієнта в базі медичної організаціїПерший крок процесу заповнення даних щодо візиту пацієнта
Знайти чи оформити декларацію з пацієнтомУ разі вибору режиму повного доступу, відбувається пошук активної декларації між пацієнтом та поточним лікарем. У випадку, коли пацієнт згоден підписати декларацію, запускається процес підписання декларації, в іншому ж випадку, лікар отримає обмежений доступ до даних, а пацієнт отримає послуги за власний рахунок.
Ознайомитисься з історією пацієнтаПісля отримання доступу до даних, лікар, в доступному йому режимі, може ознайомитися з необхідними медичними даними пацієнта.
Визначити чи необхідно створити новий епізод лікування пацієнта

Епізод медичної допомоги (ЕМД) – це взаємодія пацієнта з медичним закладом від першого звернення (візиту) до медичного працівника і до останнього візиту (включно) з цією ж проблемою (захворюванням). ЕМД і його облік не обмежується календарним роком.

Створити епізод лікування (медичної допомоги) пацієнта
Визначити чи необхідно змінити назву епізоду лікування пацієнтаНазва епізоду - це допоміжна характеристика епізоду, яка допомогає лікарю орієнтуватися в списку епізодів
Змінити назву епізоду лікування пацієнта
Визначити, чи необхідно закрити епізод лікування пацієнтаЯкщо пацієнт вже відвідував лікаря, одужав і це його останній візит із цією проблемою/захворюванням

Закрити епізод лікування пацієнта, вказавши причину
Створити візит/подію

Візит (звернення, контакт) - будь-яка професійна взаємодія між пацієнтом і медичним працівником. Контакт може бути: прямим (візит в амбулаторію, у пацієнта вдома тощо); непрямим (телефон, пошта, email, Skype тощо). 

Візит - це адміністративний об'єкт, необхідний для групування взаємодій (медичних записів). 

Створити взаємодію (медичний запис)

Взаємодія - це основний артефакт візиту. Лікар має обов'язково заповнити причину, діагноз та дію.

У блоці "Діагнози" лікар посилається на нові або попередньо-створені діагнози, вказуючи звязок між ними (основний, супутні, ускладнення). Цей набір діагнозів вважається поточним предметом лікування та автоматично дублюється в блок "Поточні діагнози" епізоду.

В залежності від ситуації, лікар може створити наступні об'єкти в медичному записі:
Заповнити причини звернення пацієнта згідно з ICPC-2-E

Причини звернення (ПЗ) - зрозуміле і узгоджене між пацієнтом і медичним працівником твердження, яке визнається пацієнтом в якості прийнятного опису причини його звернення за медичною допомогою.

ПЗ можуть бути симптоми або скарги (головний біль або страх раку), хвороби (грип чи діабет), прохання надати профілактичні або діагностичні послуги (вимірювання артеріального тиску або ЕКГ), запит на лікування (повторити рецепт), отримання результатів аналізів, або адміністрування (довідка).

Заповнити процеси медичної допомоги, втручання (дії) пацієнта згідно з ICPC-2-E

Процес - що необхідно зробити. Зазначають код(и) процесу(ів) згідно з ICPC-2-E (обстеження, призначення лікування, направлення, видача довідки тощо).

Заповнити обстеження/призначення пацієнта
Заповнити алергії пацієнта
Заповнити імунізації пацієнта
Заповнити направлення пацієнта до лікаря\на аналізиСформувати електронне направлення.
Призначити медикаментозне лікування пацієнтуСформувати електронний рецепт.
Заповнити медичні стани пацієнтаВказується код діагнозу згідно з ICPC-2-E (для первинної медичної допомоги) та згідно з Міжнародною статистичною класифікацією хвороб та споріднених проблем охорони здоров’я Десятого перегляду (МКХ-10) (для вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги).
Заповнити діагнози пацієнтаВпродовж взаємодії, лікар може зареєструвати як поточні діагнози, так і історичні. Історичні діагнози, які не є предметом лікування поточного епізоду, не зазначаються в блоці "Діагнози" взаємодії і не будуть відображені в історіїї діагнозів епізоду.
Заповнити коментарі до медичного записуЗаповнити коментарі до медичного запису з можливістю прикріплення та перегляду файлів.
Прикріпити файли до медичного запису

Розмір файлу, що завантажується, не більше 10MB.

Формат файлу: doc, docx, exl, xls, xlsx, csv, pdf, png, jpg, jpeg, mp4, mov, avi, flv, wmv, mpg, mkv, dicom

В залежності від ситуації, лікар може виконати наступні дії в медичному записі:
Переглянути результати медичного записуЛікар перевіряє документи (консультаційні висновки), сформовані підчас візиту, та накладає свій електронно-цифровий підпис.
Переглянути епізод лікування пацієнтаПерейти на сторінку епізоду лікування пацієнта
Переглянути дані візиту медичного записуПерейти на сторінку візиту медичного запису
Роздрукувати медичний запис
Завантажити медичний запис в форматі PDF
Видалити медичний записМожливо видалити лише чернетку медичного запису
Підписати медичний запис цифровим підписомДля підтвердження сформованої документації в системі Health24
Відмінити підписання медичного запису цифровим підписомДля підтвердження скасування підписання медичного запису цифровим підписом необхідно вказати причину скасування.
Підписати медичний запис ЕЦП та відправити до системи eHealthЛікар підтверджує відправку результатів візиту до системи eHealth.
Відмінити відправку медичного запису до системи eHealthДля підтвердження скасування надсилання до системи eHealth сформованої документації необхідно вказати причину скасування.

Поширені запитання

Корисні посилання


Не знайшли потрібну інформацію?

Бажаєте отримати більше інформації або запитати про демонстрацію?

Телефонуйте нам: 0 800 756 856 (дзвінки зі стаціонарних телефонів та мобільних операторів безкоштовні).