Як укласти декларацію особі віком від 14 до 18 років?

По досягненню 14 років пацієнт укладає декларацію самостійно (Наказ МОЗ №503). За законом він має право на вільний вибір лікаря.

При укладенні декларації для пацієнтів 14-18 років:

  1. Поле “Законний представник” -- не заповнюється.
  2. У полі “Довірена особа” -- вказується один з батьків.


З 14 років пацієнт надає паспорт, а не свідоцтво про народження. За законом паспорт отримується при досягненні 14 років.

Юридичне обгрунтування

По досягненню 14 років неповнолітній укладає декларацію самостійно.

  • Декларації обов'язково заповнюються всі поля, крім полів про законного представника, які заповнюються тільки для недієздатних осіб та дієздатних осіб, які не досягли 14-річного віку.
    Згідно п. 6 розділу 3 Порядку вибору лікаря, який надає первинну медичну допомогу, затвердженого Наказом Міністерства охорони здоров'я України від 19.03.2018 № 503. 
  • Кожний пацієнт, який досяг чотирнадцяти років і який звернувся за наданням йому медичної допомоги, має право на вільний вибір лікаря, якщо останній може запропонувати свої послуги, та вибір методів лікування відповідно до його рекомендацій. Згідно ч. 1 ст. 38 Основ законодавства України про охорону здоров'я.

Для укладання декларації, пацієнт повинен мати паспорт.

  • Кожен громадянин України, який досяг чотирнадцятирічного віку, забов’язаний отримати паспорт громадянина України.
    ст. 14 ЗУ "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус".  

Батьки мають право на отримання інформації про стан здоров'я дитини.

  • Батьки (усиновлювачі), опікун, піклувальник мають право на отримання інформації про стан здоров'я дитини або підопічного. Згідно ч. 5 ст. 39 Основ законодавства України про охорону здоров'я.

Не знайшли потрібну інформацію?

Бажаєте отримати більше інформації або запитати про демонстрацію? Телефонуйте нам: 0 800 300 655