Що таке ЕЦП?

Електронний цифровий підпис (ЕЦП) – це вид електронного підпису, що використовується для ідентифікації підписувача електронного документу, дозволяє однозначно визначати походження інформації (джерело інформації), що міститься у документі. Завдяки цьому ЕЦП є також надійним засобом розмежування відповідальності за інформаційну діяльність у суспільстві, зокрема, відповідальності за дезінформування. Електронний цифровий підпис призначений для використання фізичними та юридичними особами - суб'єктами електронного документообігу:

  • для ідентифікації підписувача;
  • для підтвердження цілісності даних в електронній формі

ЕЦП володіє всіма основними властивостями власноручного підпису:

  • засвідчує те, що отриманий документ надійшов від особи, яка його підписала;
  • гарантує цілісність та захист від спотворення і внесення виправлень у підписаний документ;
  • не дає можливості особі, яка підписала документ, відмовитись від зобов'язань, які вона взяла на себе, підписуючи цей документ.

Безпека використання ЕЦП забезпечується тим, що засоби, які використовуються для роботи з ЕЦП, проходять експертизу в Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України. Послуги з надання ЕЦП в Україні впроваджуються акредитованими центрами сертифікації ключів (АЦСК).

Одна людина може мати одночасно кілька ЕЦП, виданих різними центрами сертифікації ключів. Також, різні ЕЦП можуть ідентифікувати людину в різних якостях: як фізичну особу, як представника юридичної особи, як фізичну особу-підприємця та ін.

Для реєстрації в системі eHealth медичних закладів, лікарів, декларацій про вибір пацієнтом лікаря, виписки електронних рецептів а також для створення договорів з НСЗУ дані, які вводяться до системи, мають бути завірені електронними цифровими підписами (ЕЦП).

Правовий статус ЕЦП визначено Законом України «Про електронний цифровий підпис»


Не знайшли потрібну інформацію?

Бажаєте отримати більше інформації або запитати про демонстрацію? Телефонуйте нам: 0 800 300 655