Електронний цифровий підпис (ЕЦП) – це вид електронного підпису, що використовується для ідентифікації підписувача електронного документу, дозволяє однозначно визначати походження інформації (джерело інформації), що міститься у документі. Завдяки цьому ЕЦП є також надійним засобом розмежування відповідальності за інформаційну діяльність у суспільстві, зокрема, відповідальності за дезінформування. Електронний цифровий підпис призначений для використання фізичними та юридичними особами - суб'єктами електронного документообігу:

ЕЦП володіє всіма основними властивостями власноручного підпису:

Безпека використання ЕЦП забезпечується тим, що засоби, які використовуються для роботи з ЕЦП, проходять експертизу в Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України. Послуги з надання ЕЦП в Україні впроваджуються акредитованими центрами сертифікації ключів (АЦСК).

Одна людина може мати одночасно кілька ЕЦП, виданих різними центрами сертифікації ключів. Також, різні ЕЦП можуть ідентифікувати людину в різних якостях: як фізичну особу, як представника юридичної особи, як фізичну особу-підприємця та ін.

Для реєстрації в системі eHealth медичних закладів, лікарів, декларацій про вибір пацієнтом лікаря, виписки електронних рецептів а також для створення договорів з НСЗУ дані, які вводяться до системи, мають бути завірені електронними цифровими підписами (ЕЦП).

Правовий статус ЕЦП визначено Законом України «Про електронний цифровий підпис»